Księgowy jako nieoceniony doradca

 

Księgowość to bardzo newralgiczny punkt działalności gospodarczej, w tym obszarze nie ma miejsca na błędy, wszystko musi być przygotowane i wysłane odpowiednim urzędom w określonym terminie, jest także wiele obowiązków, które należy dopełnić prowadząc biznes, a którymi może zająć się księgowy – to zasadzie najważniejsze powody, dla których każdy przedsiębiorca powinien rozważyć posiadanie księgowego, ale powodów na podjęcie tego typu współpracę jest jeszcze więcej.

 

Przede wszystkim księgowy to osoba, która doskonale orientuje się w sytuacji finansowej firmy dlatego myśląc o inwestycjach warto zasięgnąć opinii księgowego, albo poprosić o raport dotyczący aktualnej sytuacji firmy.

 

Księgowy może również okazać się nieocenionym doradcą w kwestii wyboru formy prawnej przedsiębiorstwa lub zmiany dotychczasowej formy prawnej na inną. Pomoże także zdecydować o formie rozliczenia z urzędem skarbowym, tak by było to najkorzystniejsze dla firmy.

 

Ponadto prowadzenie pełnej księgowości wymaga posiadania odpowiednich certyfikatów, które w większości posiadają właśnie księgowi. Ksiąg rachunkowych nie może prowadzić osoba bez uprawnień - jest zatem w takiej sytuacji księgowy z certyfikatem - niezbędny.